A biztonságos lakás egy kiskutya számára
Nálad otthon biztonságos lenne a kiskutya ?
Teszteld !!!
Hogyan tegyük kiskutya-biztossá a lakást és a kertet? Összegyűjtöttem a lehetséges veszélyforrásokat, biztonsági tippeket. Minden kiskutya imádnivaló, játékos, édesen esetlen kis energiabomba. Semmi nem állhatja útjukat, mindent megnéznek, -szagolnak és -kóstolnak, legyen az cipő, szék vagy asztalláb, kerti csap vagy felmosóvödör. Különös érzékük van a veszélyes tárgyak megtalálására is, éppen ezért olyanok, mint a totyogó másféléves gyerekek, állandó felügyeletet igényelnek. Egészségük megóvásának érdekében kiskutya-biztossá kell varázsolnunk a környezetünket! Természetesen, mindezt azelőtt kell megtennünk, mielőtt hónunk alatt hazaállítanánk a kutyussal. A lakás veszélyei Bútorok lehetnek a lakásban tébláboló, izgő-mozgó felfedező négylábúra. Éles, kiálló sarkú asztalok és túldizájnolt éjjeli szekrények közelébe inkább ne engedjük a kölyköt. És amíg a hintaszékünkben pihizünk, kutyusunkat helyezzük biztos felügyelet alá, nehogy a farka vagy a lába a szék alá kerüljön. Csúszós padló gyakran kicsúszik a lábuk alól a talaj, különösképpen akkor, ha erre a csúszós padló (linóleum, parketta) is rásegít. A burkolatot persze kiskutyánk felcseperedésének idejére nem cserélhetjük le, viszont tehetünk rá szőnyeget, vagy kizárhatjuk azokról a helyekről, ahol nem tudjuk kivédeni a csetlést-botlást. Az is sokat számít, ha nem bátorítjuk futásra a szoba kellős közepén... Lépcső Elektromos vezetékek megkóstol és megrág, az elektromos vezetékeknek pedig se szeri se száma egy rendes háztartásban. Ne is próbálkozzunk azok elrejtésével, mert valahol úgyis előkerül egy kóbor vezeték és biztosak lehetünk benne, hogy kedvencünk azt megtalálja és megrágja. Inkább fedjük be drótokat kemény műanyaggal, a kereskedelemben lehet kapni kifejezetten erre a célra gyártott gumiszerű bevonót, amely kiskutyaharapások ellen tuti védelmet nyújt. Apró tárgyak Elég tág fogalom, nem igaz? Ebbe minden olyasmi beletartozik, amit kutyusunk elérhet, megkaparinthat és belefér a szájába. Ilyen pedig rengeteg van... Hadd említsek meg néhányat, amelyek már voltak - állatorvos ismerősök beszámolója alapján - kiskutya gyomrában: pénzérme, kitűző, fonál, radír, fűzőkapocs, szög, fogselyem, gyűrű, nyaklánc, apró játéklabda, gyerekjátékok, szóval tényleg bármi, ami felügyeletlenül heverészik a lakásban és lenyelhető méretű. Nem tehetünk mást az ilyen jellegű balesetek kivédésére, mint hogy elpakolunk magunk után és rendet tartunk a lakásban. Fürdőszoba
egy vagy több hölgy használja. Mindenféle szépítőszerek, illatok, pamacsok, gyógyszerek, ivásra csábító vécékagyló és egészségügyi kellékek. Itt a kuka egyenesen aranybánya a kíváncsi eb számára. A veszélyek elhárítása kétféleképpen is történhet: vagy mindent biztonságos magasságba helyezünk, a vécé fedelét mindig lehajtjuk, és stabil kukát választunk, vagy egyszerűen kitiltjuk négylábú barátunkat a
Bizonyos felépítésű, kialakítású bútorok életveszélyesek
Az éppen járni tanuló kölyökkutyák meglehetősen esetlenek,
No igen, a bűvös lépcsőfokok, hol túl magasak, hol meg No igen, a bűvös lépcsőfokok, hol túl magasak, hol meg nagyon sok van belőlük. Méretük és mennyiségük soha nem passzol a választott kutyus lábaihoz. A kiskutya napi rendszerességgel leesik, lecsúszik, legurul és megbotlik bennük. A megoldás egyszerű: szereljünk fel egy bébiknek szánt kaput a lépcső elé, hogy ebünket biztonságban tudhassuk.
Pár hónapos ebünk fogerősítés gyanánt mindent szívesen
A fürdőszobának megvan a saját veszélye, különösen, ha
helyiségből.
Ablakok ablakoktól, kiskutya számára is veszélyes lehet - ha nem is olyan nagymértékben, mint egy papagájra. Ha fel tud mászni az ablakhoz, akkor sajnos ki is eshet rajta.
Nem csak a madártartóknak kell óvakodniuk a nyitott
Kerti veszélyek Amíg ebünk nem tanulja meg, hogy mit lehet és mit nem, addig ne hagyjuk egyedül a kertben. Mérgező virágok, növényvédőszeres veteményes, fagyásgátló folyadék, hiányos kerítés, úszásra és horgászásra csábító kerti tó. A számunkra egyszerű és biztonságosnak hitt kert láthatatlan veszélyeket rejt egy kotnyeles kiskutya számára. Természetesen elkeríthetjük a tavat, kutyabarát növényekkel ültethetjük teli a kertet, de az a legbiztonságosabb, ha vele tartunk, amíg felfedezi az udvart. Az apuci garázsát pedig a lehető legmesszebbre kerülje el, oda még suhanckorában se engedjük be, nincs ott semmi keresnivalója. Csavarok, alkatrészek, horgászfelszerelés, fűnyíró, kemikáliák, csupa olyasmi, ami még a papára is veszélyes lehet, nemhogy egy minden lében kanál kiskutyára.
Rengeteg veszély leselkedik tehát kutyusunkra otthonunkban, ha nagyon elővigyázatosak vagyunk, akkor sem lesz 100%-ig kiskutya-biztos a lakásunk. Ezért legyünk mindig óvatosak, ha kell, ereszkedjünk négykézlábra és vegyük szemre a terepet kiskutyánk magasságából is. Meglepődve fogjuk tapasztalni, mennyi kiálló dolog és úttorlasz kerül utunkba. Ettől függetlenül, nem kell kétségbe esni, rengeteg gyerek és kiskutya nő fel egészségesen. Balesetek persze történnek, ezért nem árt az óvatosság, de nem kell mindent kihajigálni a lakásból, mert új családtag érkezik. Vigyázzunk
rá és szeressük.
Ennél sokkal többre nincs is szüksége.
Hozzászólások
Hozzászólások megtekintése
Sziastok coki kutya
baranyaanita@freemail.hu
(Ancsy, 2009.01.27 20:34)
3hét múlva érkezik a lakásunkba a 6hetes kiskutya.ma 3hetes és amikor megláttam egyből beleszerettem.de félek hogy a 43négyzetméteres lakásban sok veszélynek van kitéve.megpróbálunk majd minden veszélynek látszó holmit elrakni,,de attól félek hogy elmegyek dolgozni és valami baja esik.
hány fok legyen a lakásban a kiskutya érkezésekor és után?ahogy olvasom az oldalad,rájövök arra hogy olyan egy kiskutyát felnevelni mintha egy kisbaba lenne,óvni,védeni és szeretni kell:) ezért jó is lesz hogy először kiskutya és majd 2-3 év múlva kisbaba:) most 22éves vagyok.
valószínű hogy folyamatosan írni fogok neked ha nem tudok valamit. előre is köszönöm.Ancsy
cathy6@citromail.hu
(cathy, 2010.07.19 12:57)